Nasz prelegent to ekspert w dziedzinie protokołu dyplomatycznego, etykiety i savoir-vivru. Działa w obszarach związanych zarówno z dyplomacją, jak i biznesem.

Długoletni pracownik MSZ, UKIE i KPRM. W latach 2005 – 2011 pracownik Protokołu Dyplomatycznego MSZ, odpowiedzialny za przygotowanie i realizację wizyt na najwyższym szczeblu z udziałem Prezydentów i Premierów, w kraju i za granicą. Wcześniej pracował w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej jako doradca Ministra J. Saryusz-Wolskiego oraz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Spraw Zagranicznych.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Integracji Europejskiej organizowane przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej i Ecole Nationale d’ Administration, a także Studium Bezpieczeństwa Narodowego organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Akademię Obrony Narodowej. Absolwent Szkoły Liderów Społecznych i Politycznych przy Fundacji im. R. Schumana. Od 2011 roku realizuje szkolenia z zakresu Etykiety i Protokołu Dyplomatycznego. Członek Klubu Rotariańskiego.

Prowadzi szkolenia dla pracowników urzędów centralnych, urzędników samorządowych różnego szczebla, firm polskich i zagranicznych. Od 2012 roku współpracuje z Warszawską Grupą Doradców Public Relations, a od 2016 roku z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych. Realizował szkolenia m.in. dla Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IKEA, Hapbag Lloyd oraz Horus Energia.

Sieci